Kobieta

Profilaktyka zdrowia seksualnego kobiety

Zdrowie seksualne wyraża się między innymi w samoakceptacji, dobrym odżywianiu i różnego rodzaju aktywnościach. Profilaktyka zdrowia seksualnego kobiet odpowiada za dobre samopoczucie zarówno w aspekcie fizycznym, psychicznym, jak i społecznym. Dlatego dbałość o zdrowie i leczenie ewentualnych problemów zdrowotnych pozostaje w ścisłym związku z profilaktyką zaburzeń seksualnych. Jeśli rozmowa o intymnych problemach sprawia kłopot, warto zacząć od lektury i skorzystać z kilku porad dotyczących życia seksualnego, aby świadomie się nim cieszyć.

10 zasad zdrowia seksualnego kobiety

Psycholog radzi

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest