Poznawanie własnego ciała.

Wzajemne poznawanie ciał przez dotyk, pieszczoty czy pocałunki ciała to jedna z przyjemniejszych aktywności seksualnych, jaką mogą sobie sprawić pary. Często tym, co powstrzymuje przed tego typu aktywnością jest wstyd. Można go stopniowo przełamywać poprzez:

  1. poznanie własnego ciała: oglądanie go przed lustrem, pieszczoty czy masturbacja. Tego typu doznania odpowiedzą na pytanie, co sprawia przyjemność w kontakcie z partnerem,
  2. poznanie mapy własnego ciała pozwoli precyzyjniej określić obszary i rodzaje aktywności, które mogą być źródłem przyjemność,
  3. warto też zadbać o nastrój, który ułatwi kontakt intymny.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest