Pokonywanie zahamowań.

Otwarcie się na naturalne relacje seksualne i poszerzenie wrażliwości na pieszczoty partnera jest często blokowane przez zahamowania. W skrajnej formie mogą one wywoływać u kobiety niezdolność do odczuwania orgazmu, czy nawet awersję do seksu. Zahamowania w sferze seksu są często wynikiem postaw względem seksualności, które były kształtowane już od dzieciństwa.

Czynnikiem, który może przeszkadzać w przeżywaniu rozkoszy może być obawa przed niechcianą ciążą. Obecnie na rynku jest wiele bardzo efektywnych i bezpiecznych środków regulacji płodności, warto więc zainwestować w skuteczną antykoncepcję, pozwoli to zminimalizować lęk.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest