Trening seksualności.

Yaffe i Fenwick (1991) w książce „Miłość erotyczna poradnik dla kobiet” proponują kilka sposobów, aby wzbogacić własną seksualność.

  1. Należy rozwijać swoją fantazję seksualną – w wyobraźni łatwiej jest odegrać rolę, wejść w kontakt intymny, którego pragniemy. Wcześniej odegrane role łatwiej wcielać w życie.
  2. Należy polubić własne ciało.
  3. Trzeba spróbować być bardziej samolubnym, nie skupiać się tylko na sprawianiu przyjemności partnerowi lub odwrotnie, być większym altruistą – poświęcić więcej uwagi drugiej osobie.
  4. Przestać się kontrolować.
  5. Przeanalizować swoje poglądy dotyczące seksu.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest