Mężczyzna

Profilaktyka zdrowia seksualnego mężczyzny

Zdrowie seksualne mężczyzn wyraża się międy innymi w zachowaniu aktywności fizycznej, intelektualnej i społecznej. Profilaktyka życia seksualnego mężczyzn może wpłynąć na dobrą samoocenę, która prowadzi do udanego życia seksualnego. Rutynowe badania i regularny tryb życia sprzyjają witalnośći, która pozwala czerpać radość z seksu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek zaburzenia seksualne, warto skorzystać z pomocy lekarzy, nim spowodują one spadek poczucia własnej wartości, problemy psychiczne lub pogorszenie relacji w związku partnerskim. Należy pokonać swój wstyd towarzyszący mówieniu o sprawach intymnch, a nasze porady podpowiedzą jak zadbać o zdrowie seksualne, aby czerpać z niego radość.

10 zasad zdrowia seksualnego mężczyzny

Psycholog radzi

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest