Jak rozmawiać o problemach intymnych?

Problem seksualny u mężczyzny powoduje, że on albo jego partnerka, nie są w stanie czerpać pełnego zadowolenia ze swojego życia seksualnego. Kłopoty z tym związane mogą przekładać się na związek. Gdy mężczyzna przeżywa problem seksualny, często nie potrafi rozmawiać o tym ze swoją partnerką, a z wizytą u lekarza, statystycznie, zwleka 20 miesięcy! Forma w jakiej miałby opowiedzieć o tak intymnych rzeczach, słownictwo, a nawet to, jak zacząć rozmowę, to prawdopodobnie najczęstsze problemy występujące w tego typu sytuacjach. Mężczyzna przeżywa wtedy wstyd i upokorzenie spowodowane przekonaniem, że nie może sprostać oczekiwaniom swojej partnerki. Często ogarnia go bezsilność, bo nie wie co z tym zrobić. Pierwszym krokiem jaki powinien poczynić to rozmowa. Najlepiej z lekarzem lub psychologiem.

Specjaliści na co dzień spotykają się z różnego rodzaju problemami, zdają sobie sprawę z lęku przed wizytą i wstydu przeżywanego przez pacjenta, i są przygotowani na każdy rodzaj pytania. W trosce o zdrowie i chęć pomocy, lekarz może zadawać dodatkowe pytania, które poruszają intymną sferę życia. Dobry specjalista wie, w jaki sposób pytać pacjenta o szczegóły dotyczące jego zdrowia i życia seksualnego, by nie wprawiać go w jeszcze większe zakłopotanie.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest