Skończyłem 58 lat i miewam problemy z erekcją ale wstydzę się i obawiam wizyty u specjalisty.

Niepotrzebnie! Seksuolog, urolog czy lekarz rodzinny to specjaliści, którzy w swojej praktyce, często stykają się z podobnymi problemami. Zgłoszenie się na wizytę i konsultacja są wiążą się często ze wstydem i przeżywaniem obaw. Tymczasem spotkanie przebiega w formie zwyczajnej rozmowy podczas której specjalista diagnozuje źródła dolegliwości, zaleca uzupełniające badania, odpowiednią terapię itp. Lekarz zobowiązany jest do zachowania dyskrecji i utrzymania tajemnicy lekarskiej. Pytania mają służyć jak najszybszemu rozwiązaniu problemów z erekcją. Wizyta u specjalisty to nic strasznego. [dowiedz się więcej o wizycie u specjalisty]

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest