Seksualność Polaków 2017

Podczas IX Ogólnopolskiej Debaty o Zdrowiu Seksualnym, która odbyła się 8 lutego w auli Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i zgromadziła ponad 500 uczestników, zostały ogłoszone wyniki najnowszego badania Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy „Seksualność Polaków 2017”. Polpharma zaprosiła też gości debaty na specjalny pokaz filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz na spotkanie z twórcami filmu.

Od bisko 10 lat Polpharma prowadzi Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego (OPZS), próbując przekonać Polaków do troski o ich zdrowie seksualne. Tradycją stały się organizowane w ramach OPZS debaty dotyczące tego właśnie zagadnienia. Tegoroczne spotkanie odbyło się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dzięki uprzejmości J.M. Rektora prof. dr hab. n. med. Mirosława Wielgosia, który nie tylko otworzył drzwi Uniwersytetu na debatę seksuologiczną, ale również wziął w niej aktywny udział. W panelach dyskusyjnych zasiedli wybitni przedstawicie świata nauki i medycyny – prof. Krzysztof Czajkowski, dr Marzena Dębska, dr Alicja Długołęcka, prof. Piotr Gałecki, dr Monika Łukasiewicz, prof. Eugenia Mandal, prof. Tomasz Szlendak i dr Beata Wróbel, a moderatorami dyskusji byli red. Jacek Żakowski oraz prof. Mirosław Wielgoś.

Prof. Zbigniew Izdebski zaprezentował wybrane wyniki badania „Seksualność Polaków 2017”, dotyczące między innymi zaburzeń erekcji, tematu zdrady, relacji w związku czy zwyczajów seksualnych Polaków. Jest to kolejne takie badanie sponsorowane przez Polpharmę, co daje możliwość obserwacji trendów i zmian w polskim społeczeństwie na przestrzeni lat.

Na zakończenie debaty red. Małgorzata Kownacka przeprowadziła rozmowę z twórcami filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – aktorką Magdaleną Boczarską, prof. Zbigniewem Izdebskim, autorką książki Violettą Ozminkowski reżyserką Marią Sadowską oraz producentami Krzysztofem Terejem i Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Zwieńczeniem dnia była projekcja filmu „Sztuka Kochania”, która zgromadziła pełną aulę widzów. Mecenasem filmu jest Polpharma, producent leku na erekcję dostępnego bez recepty Maxigra Go.

Organizatorami debaty były firma Polpharma, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Zielonogórski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Pobierz prezentację

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest