Czy na wizytę iść z partnerem/partnerką?

W większości przypadków wskazane jest by partnerzy razem przychodzili na terapię. Nawet jeśli wydaje się, że problem dotyczy tylko jednego z nich. Taka wizyta nie musi być konieczna, ale zawsze jest bardzo pomocna. Łatwiej jest wspólnie rozwiązywać problemy, a seksuolog podpowie jak to zrobić.  Należy pamiętać, że seks jest nierozerwalnie związany z partnerstwem, a problem który dotyczy jednej osoby nieuchronnie dotyka także partnera. Przyczyny trudności nie muszą leżeć tylko po jednej stronie albo po tej, której się początkowo tak wydaje. Ważne jest wyrażenie wzajemnych oczekiwań partnerów i ich reakcji na zaistniałą trudną sytuację, a w konsekwencji chęć zmiany.

Tak kompleksowo potraktowany problem, szczera i wyczerpująca rozmowa w połączeniu z ewentualnymi dodatkowymi badaniami, pozwolą wybrać odpowiednią metodę leczenia.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest