Mam dopiero 35 lat, i bardzo dużo palę (około 30 papierosów dziennie). Wiem, że palenie ma wpływ na potencję. Zauważyłem u siebie tę słabość, ponieważ kiedy nie palę jest o wiele lepiej. Tak więc moje życie seksualne uległo lekkim zaburzeniom. Czy jeżeli będę zażywał leki na potencję, nie będę musiał ograniczać papierosów?

Przewlekły nikotynizm jest jedną z przyczyn zaburzeń erekcji u mężczyzn. Jak wynika z badań, zaburzenia erekcji występują u 80% nałogowych palaczy, a wśród palących dwadzieścia papierosów dziennie, obejmują 75% populacji palących. Z każdym wypalonym papierosem zwiększa się ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu w przyszłości oraz inne zagrożenia dla zdrowia.
Leki wspomagające terapię niedyspozycji erekcyjnej nie wchodzą w interakcję z nikotyną, ich stosowanie nie zabezpiecza jednak przed szkodliwymi następstwami palenia. U palaczy często najpierw pojawiają się zaburzenia wzwodu, a z czasem wystąpią objawy choroby wieńcowej lub zagrożenie chorobą nowotworową. Należy zatem pomyśleć również o wszystkich niekorzystnych następstwach związanych z paleniem.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest