Podczas pieszczot i w grze wstępnej podniecenie jest normalne, wzwód członka jest prawidłowy, gdy zaś dochodzi już do stosunku to członek odmawia posłuszeństwa i robi po prostu „klap”. Jak można temu zaradzić?

W tym przypadku zaburzenia erekcji (wzwodu) wymagają diagnostyki, ponieważ należy wykluczyć tło organiczne (naczyniowe, neurologiczne, hormonalne lub mieszane). Zaburzenia mogą wynikać z chorób takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, schorzenia prostaty, choroba wieńcowa czy zaburzenia hormonalne. Chwilowa lub dłużej trwająca niedyspozycja erekcyjna niekoniecznie jest wynikiem uszkodzenia, czy zakłóceń w konstytucji biologicznej mężczyzny. Może ona również stanowić wyraz jego postawy wobec konkretnej partnerki lub życia seksualnego w ogóle. Zaburzenia wzwodu są często efektem różnego rodzaju uwarunkowań psychogennych. Jeżeli reakcje seksualne zaczynają być poddawane nadmiernej samoobserwacji i hamowane są odczuwanym lękiem, poczuciem zagrożenia męskości, wówczas może dojść do wystąpienia zaburzeń podniecenia/erekcji. Stan taki łatwo może się utrwalać i pogłębiać. Należy zgłosić się do seksuologa lub urologa w celu wykonania stosownych badań, które pozwolą na ocenę stanu zdrowia oraz dobranie odpowiedniego leczenia.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest