Na czym polega badanie fizykalne?

Odpowiedzi na pytania ogólne są ważne, ponieważ wiele schorzeń oraz przyjmowanie niektórych leków mogą wpływać niekorzystnie na jakość życia seksualnego. Uzupełnieniem wizyty zazwyczaj jest badanie fizykalne, które może obejmować:

  1. ogólną ocenę budowy ciała,
  2. pomiar podstawowych parametrów życiowych, jak ciśnienie krwi i tętno,
  3. badanie okolicy narządów płciowych. Ma ono służyć ocenie anatomii, wykluczenia występowania procesów chorobowych, które można stwierdzić na podstawie wyglądu lub badania przez dotyk oraz obejmować elementy badania neurologicznego lub ginekologicznego. W przypadku lekarzy ginekologów specjalizujących się w seksuologii może obejmować pełne badanie ginekologiczne.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest