Michalina Wisłocka

Czy potrafimy rozmawiać o seksie? Jak rozbudzić namiętność w związku „po latach”? Czy będąc w długoletnich związkach umiemy się jeszcze kochać? KOCHANIE TO SZTUKA, dlatego wszystko jest możliwe.

Michalina Wisłocka, polska rewolucjonistka seksualna – pionierka zwalczania niepłodności oraz popularyzatorka antykoncepcji. Ginekolożka i autorka „Sztuki kochania”- bestsellerowego poradnika dla par z 1976 roku. Niezwykła kobieta, która napisała gotową instrukcję jak żyć… żeby chciało się kochać.

Ucząc jak radzić sobie z intymnością w związkach, Wisłocka stała się częścią życia wielu par. Jej poradnik przyczynił się do poprawy jakości relacji pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. Burzyła konwenanse, podważała autorytety, inspirowała do poszukiwania własnych pragnień, a przede wszystkim leczyła.

40 lat od wydania „Sztuki kochania”, sprawdzamy jak Michalina Wisłocka wpłynęła na intymne zachowania Polaków i co w przeciągu tych lat zmieniło się w ich życiu seksualnym.

OPZS jest patronem kampanii „Kochanie to sztuka”


27 stycznia do kin wszedł film o życiu Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej – „Sztuka kochania”. Jest to historia losów pierwszej polskiej seksuolożki, która przedstawia jej życie na różnych etapach oraz ukazuje, co doprowadziło ją do napisania pierwszego polskiego podręcznika seksuologii. Film opowiada o trudnościach z jakimi musiała borykać się bohaterka, by dotrzeć do celu i wydać swoje dzieło. „Sztuka kochania” napisana została już pod koniec lat 60., ale wydano ją dopiero w 1976 roku. W Polsce sprzedano książkę w nakładzie ponad siedmiu milionów egzemplarzy, co jest prawdziwym sukcesem. Teraz będziemy mieli szansę zobaczyć film o autorce tego przełomowego poradnika. Zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery filmu

Więcej informacji na temat filmu >

Zobacz transmisję z premiery filmu w 360

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest