Maxigra Go – lek na zaburzenia erekcji firmy Polpharma już dostępny bez recepty

Maxigra Go, sprawdzony lek na zaburzenia erekcji zawierający sildenafil dostępny jest teraz bez recepty. Lek ma postać trójkątnej tabletki do rozgryzania i żucia o przyjemnym, miętowym aromacie. Lek można przyjmować bez popijania, co gwarantuje wygodę i dyskrecję jego użycia.

Szacuje się, że zaburzenia erekcji dotyczą 2,5  mln mężczyzn w Polsce. Od lat w ich leczeniu stosowane są leki zawierające sildenafil. Od teraz jest możliwość stosowania preparatu Maxigra Go zawierającego sildenafil dostępnego w aptekach bez recepty. Ze względu na tak dużą skalę problemu oraz barierę wstydu, która wiąże się z tematem zaburzeń erekcji, bardzo ważna jest dostępność leczenia, która może także znacząco ograniczyć stosowanie przez pacjentów niesprawdzonych lub wręcz niebezpiecznych substancji z nielegalnych źródeł.

Maxigra Go jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń erekcji, czyli niezdolności uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania preparatu niezbędna jest stymulacja seksualna. Produkt przeznaczony jest dla mężczyzn. Sildenafil pośrednio wspomaga rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, powodując zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Preparat należy przyjmować na ok. 60 minut przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. Tabletki należy żuć przed połknięciem.

W trosce o bezpieczeństwo stosowania każde opakowanie Maxigry Go zawiera „Kwestionariusz Pacjenta” – ponad dwadzieścia pytań, które pomagają samodzielnie określić pacjentowi, czy może przyjąć lek bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przed użyciem zalecana jest wizyta u lekarza.

Więcej na: maxigrago.pl

 

Maxigra Go (Sildenafilum). Skład i postać: Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 25 mg syldenafilu tworzącego się in situ z 35,12 mg syldenafilu cytrynianu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każda tabletka zawiera 2,15 mg aspartamu (E951) i 70,4575 mg laktozy jednowodnej. Wskazania: Produkt leczniczy Maxigra Go jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego Maxigra Go niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP) nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do terapii zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkt leczniczy Maxigra Go jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. non-arteritic anterior ischaemic optic neuropathy, NAION) niezależnie od tego, czy miało to związek, czy nie miało związku z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi < 90/50 mm Hg), po niedawno przebytym udarze lub zawale mięśnia sercowego oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Dodatkowych informacji o leku udziela: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., ul. Bobrowiecka 6, 00-728 Warszawa, tel. +48 22 364 61 00; fax. +48 22 364 61 02. www.polpharma.pl. ChPL: 10.10.2016 r.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Organizatorem programu jest