Lubniewice – miasto miłości

Lubniewice – miasto miłości

Plenerowy pokaz filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, koncerty, spotkania autorskie, możliwość rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin m.in. kardiologii, ginekologii i seksuologii, debaty na temat miłości i zdrowia – w tym X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym – to główne punkty Festiwalu Michaliny Wisłockiej, który odbył się w dniach 7-9 lipca w Lubniewicach.

Bez Lubniewic nie byłoby „Sztuki kochania”, a bez „Sztuki kochania” edukacja seksualna w naszym kraju byłaby niepełna. Ponieważ Polpharma od lat, w ramach OPZS, wspiera polskie środowiska seksuologów nie mogło zabraknąć jej na Festiwalu. Polpharma została partnerem wydarzenia i bardzo żywo zaangażowała się w organizację, dbając przede wszystkim o jego merytoryczną, medyczną część.

X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym

W trakcie debaty przedstawiono pogłębione wyniki „Badania prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy Seksualność Polaków 2017”. Rozmowy o zdrowiu seksualnym i obyczajowości seksualnej Polaków dotyczyły miłości i zadowolenia z życia seksualnego, chorób przenoszonych drogą płciową, profilaktyki zdrowia seksualnego, spadku zainteresowania seksem oraz trudności seksualnych, w tym pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe.

 

 

Porozmawiajmy o Sztuce Kochania

Intymne  i niezwykle ważne rozmowy o zdrowiu seksualnym kobiet i mężczyzn. Tak działo się podczas dwóch Debat o Sztuce Kochania pt. „Zdrowie seksualne kobiet” i „Zdrowie seksualne mężczyzn”.

Rozmowy dotyczyły kobiecej seksualności, potrzeb, stereotypów i zdrowia. Jak się okazało, wśród mężczyzn tematy „tabu” wcale nie muszą być tak postrzegane – trudności seksualne dotyczą wielu mężczyzn i wiele z nich można leczyć.

Sztuka gotowania z nutą miłości

Mistrz kuchni –  Dawid Szkudlarek porwał uczestników warsztatów w świat wybitnych smaków i doznań. Było mistrzowsko, smacznie, miłośnie i zdrowo.

Teatr, kino i koncerty – kulturalna strona Festiwalu

Recital Krzysztofa Daukszewicza i poprzedzające go spotkanie autorskie były pierwszymi wydarzeniami kulturalnymi Festiwalu. Przyciągnęły na lubniewicki rynek wiele osób. Koncert Ani Dąbrowskiej porwał tłum słuchaczy zgromadzony na plaży. Zostali na dancingu do późnej nocy.

Spektakl „Paryż i Ty” wystawiony przez artystów z gorzowskiego teatru im. J. Osterwy przeniósł wszystkich do europejskiej stolicy miłości. Tuż po nim odbył się pokaz filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, który w lubniewickich plenerach był magiczny.

Atrakcji kulturalnych nie brakowało. Był koncert Przemysława Ramiaka i muzyka na żywo w domku na wodzie, warsztaty jazzowe i zumba. Zamknięciem festiwalu był wspaniały koncert Marii Sadowskiej.

Lubniewice – miejsce niezwykłych spotkań

Hanna Bakuła i prof. Zbigniew Izdebski podczas spotkania autorskiego urzekli słuchaczy, tak że  czytelnicy nie chcieli wypuścić ich ze spotkania.

Także spotkania innych autorów z czytelnikami cieszyły się ogromnym powodzeniem. Była okazja porozmawiać z autorką biografii Michaliny Wisłockiej, Violettą Ozminkowski. Można było porozmawiać z Anną Mentlewicz, dziennikarką i pisarką. Pojawili się także twórcy filmu „Sztuka kochania” – reżyserka Maria Sadowska i Magdalena Boczarska, grająca w filmie główną rolę.

 

 

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest