Czy kochanie to szuka?

Pełna sala bardzo zainteresowanych słuchaczy, aktywni dyskutanci i temat, który jest zawsze aktualny – czy kochanie to sztuka? Pod takim tytułem odbył się panel w Centrum Edukacji Seksualnej i Obyczajowości podczas IX Kongresu Kobiet.

Jak zauważył Głos Wielkopolski „Kongres Kobiet to intensywna debata na temat roli i aktywności kobiet w życiu społecznym”. To miejsce gorących dyskusji, kuluarowych spotkań, ważnych deklaracji. Tegoroczny Kongres odbył się w dniach 9-10.09.2017 w Poznaniu, gdzie na terenie Targów zgromadziło się tysiące uczestniczek i uczestników. Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego był mecenasem panelu dotyczącego zdrowia seksualnego, ponieważ jako organizator jest ekspertem w tej dziedzinie. Zaprosiliśmy do rozmowy dr Alicję Długołęcką, edukatorkę seksualną, dr Monikę Łukasiewicz, ginekolożkę i seksuolożkę, prof. Zbigniewa Izdebskiego, seksuologa i reżysera Andrzeja Saramonowicza. Dyskusję moderowała redaktor Polskiego Radia Małgorzata Kownacka. Rozmowa była niezwykle ciekawa, słuchacze reagowali bardzo żywiołowo. Czasu było wręcz zbyt mało, by móc wyczerpać tak ciekawy temat w zaledwie półtoragodzinnej dyskusji.

 

 

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest