6. Wypoczywaj

Należy zachować balans między intensywną pracą, a odpoczynkiem. Wskazane są regularne urlopy, weekendowe wyjazdy lub zmiana samego otoczenia. Pozwoli to zregenerować siły. Dla tych kobiet, które zajmują się głównie domem, wskazane jest oderwanie się od codziennej monotonii.

Urlop spędzany z partnerem ma istotne znaczenie dla kondycji związku i życia seksualnego. Wspólny relaks pozwala pogłębiać wspólne zainteresowania i oddala od rutyny – także w życiu seksualnym. Tam, gdzie zaburzenia seksualne związane są z nadmiarem stresu, brakiem czasu i poczuciem monotonii, taki urlop może przywrócić sprawność seksualną i radość seksu szybciej, niż jakakolwiek terapia.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest