Jaka jest recepta na dobry seks?

Recepta na dobry seks to umiejętne rozpoznawanie potrzeb partnera oraz swoich i wzmacniając komunikację w związku. A to można osiągnąć rozmawiając o seksie.

  1. Problemem w komunikacji może być język. Aby przełamać pierwsze bariery w mówieniu o seksualności, ośmielić partnerów i zachęcić do rozmów, można sięgnąć po erotyczne poradniki.
  2. Warto również pamiętać, że sytuacje intymne ułatwiają prowadzenie rozmów, a w sprzyjających okolicznościach łatwiej jest powiedzieć o tym, jaka aktywność seksualna sprawia przyjemność, a jaka wywołuje dyskomfort.
  3. Z raportu „Życie Seksualne Polaków” (Janssen Cilag, 2006) wynika, że dla 23% Polek w wieku 18 – 40 lat życie seksualne jest tematem wstydliwym, czymś, o czym nie lubią z nikim (co oznacza, że również z partnerem) rozmawiać. Dla większości mężczyzn rozmowy o własnej seksualności nie stanowią aż takiego wyzwania dopóki nie pojawiają się problemy często traktowane w sposób ambicjonalny.
  4. Komunikacja jest gwarancją udanego pożycia seksualnego. Myślenie życzeniowe, polegające na tym, że liczymy iż partner domyśli się co sprawia nam przyjemność, to mit obecny w naszej kulturze.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest