Doświadczenia seksualne wolne od przymusu.

Warunkiem przyjemnych doświadczeń seksualnych, jest pełne bezpieczeństwo podczas sytuacji intymnej. To, co wzmacnia poczucie kontroli nad kontaktem seksualnym to asertywność seksualna. Należy jasno stawiać granice tego, na jaką aktywność jesteśmy gotowi, a na jaką nie. Nie ma hierarchii zachowań seksualnych. Każda aktywność seksualna (w tym komentarze dotyczące seksu, propozycje o charakterze seksualnym, pieszczoty, pocałunki itp.), która skierowana jest w naszą stronę, a na którą się nie godzimy, może być traktowana w kategoriach przestępstwa. Kierowanie się zasadą asertywności seksualnej, wytwarza poczucie bezpieczeństwa w relacji. Wysoki poziom tego bezpieczeństwa sprzyja głębszemu i bardziej spontanicznemu przeżywaniu sytuacji intymnych i jest fundamentem, który buduje bliskość i zaufanie. Poza tym pozwala bez skrępowania odkrywać nowe obszary przyjemności seksualnej.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest