Czym jest samoocena seksualna?

Funkcjonowanie w życiu intymnym, zależy od tego jak postrzega się siebie. Jeżeli samoocena jest niska, to unika się sytuacji, w których można czuć się niepewnie. Jeżeli jest lekko podwyższona (według licznych badań najbardziej pożądany stan), to otwartość na nowe doświadczenia jest większa.

Z licznych badań wynika, że kobiety mają generalnie niższą samoocenę aniżeli mężczyźni.

Z badań „Research International” z 2009 roku prowadzonych w 13 krajach wynika, że 96 proc. Polek nie uważa się za ładne, a pozostałe 4 proc. badanych uważa się jedynie za atrakcyjne.

Drugi element samooceny seksualnej, który podlega w naszych głowach ustawicznej ocenie, to sprawność seksualna.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest