Jakie badania dodatkowe może zlecić lekarz specjalista?

Po ustaleniu przyczyn problemów, specjalista podejmie decyzje o dalszym postępowaniu. Może zlecić wykonanie dodatkowych badań, które mogą obejmować:

  1. badanie krwi (np. stężenia hormonów płciowych, glukozy, lipidogram),
  2. badanie moczu (ogólne, posiew),
  3. badania obrazowe (USG, EKG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny itp.),
  4. konsultacje specjalistyczne (np. przez ginekologa, urologa, endokrynologa, neurologa, kardiologa, psychiatrę; chyba, że specjalista, do którego przychodzisz, specjalizuje się w którejś z tych dziedzin i samodzielnie przeprowadzi badanie).

W zależności od charakteru zgłaszanych problemów, specjalista już na pierwszej wizycie może zalecić terapię. Jeżeli rozwiązanie problemu będzie wymagało cyklu kolejnych wizyt, lekarz seksuolog może także omówić plan dalszej terapii.

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.

Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73 % pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24 % pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.

seks to zdrowie

Organizatorem programu jest